- 

Mączka rybna dla drobiu i PET food

Coraz więcej firm dostrzega konieczność inwestowania w produkty proekologiczne, dzięki którym hodowla zwierząt jest bardziej opłacalna. Duży wpływ na jakość produkcji zwierzęcej ma rodzaj stosowanych pasz, środowisko chowu, kompleksowa opieka weterynaryjna. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując sprzedaż mączki rybnej oraz jej transport. Oferujemy również bezpieczny odbiór odpadów przetwórstwa rybnego.

Mączka rybna to produkt szeroko rozumianego przemysłu paszowego, który otrzymywany jest ze sproszkowania ryb. Nowoczesne przetwórstwo sprawia więc, że nie mamy do czynienia z marnotrawieniem surowca.

Skelv figuruje w rejestrze Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krakowie pod numerem PL1261248p, jako podmiot uprawniony do wprowadzania do obrotu materiału paszowego – mączki rybnej.

Mączka rybna oferowana w sprzedaży jest produkowana z Produktów Ubocznych Pochodzenia Zwierzęcego KAT 3., które to Skelv odbiera od producentów wyrobów z ryb i dostarcza do zakładu przetwórczego Bioceval.
Mączki rybne produkowane w Bioceval oferowane są pod marką SEELÖWE, są produktem o wysokiej zawartości białka i składników odżywczych. Zbilansowany profil aminokwasów i cenne pierwiastki śladowe, takie jak witaminy i minerały sprawiają, że mączka rybna jest wartościowym i wysoce przyswajalnym składnikiem, cenionym komponentem w procesie produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych, głównie trzody chlewnej i drobiu, a także karm dla PET food. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem strawności oraz gwarantuje wysokie tempo wzrostu skarmianych zwierząt.

Mączka rybna to produkt szeroko rozumianego przemysłu paszowego, który otrzymywany jest ze sproszkowania ryb. Nowoczesne przetwórstwo sprawia więc, że nie mamy do czynienia z marnotrawieniem surowca.

Dlaczego warto stosować mączkę rybną paszową?

Hodowla zwierząt wymaga przede wszystkim posiadania odpowiedniego zaplecza, a także wyposażenia. Dzięki temu hodowca stworzy odpowiednie warunki chowu, zapewni zwierzętom bezpieczeństwo, jak również zminimalizuje ryzyko urazów czy wystąpienia chorób. Nie można przejść obojętnie obok kwestii żywienia zwierząt. Musi być ono przemyślane, a stosowane produkty bezpieczne. Idealnie sprawdzi się mączka rybna paszowa.

Warto stosować mączkę rybną, gdyż:

 • jest produktem ekologicznym,
 • jest atrakcyjna cenowo,
 • powstaje z surowców, które są powszechnie dostępne,
 • nie ma negatywnego wpływu na środowisko,
 • jest bezpieczna w codziennym stosowaniu,
 • jest źródłem pełnowartościowego i przyswajalnego białka,
 • jest bogata w wapń, fosfor, selen,
 • nie powoduje problemów z układem pokarmowym zwierząt,
 • posiada dużą wartość odżywczą,
 • jest chętnie pobierana przez zwierzęta,
 • zapewnia stabilny, bezpieczny i systematyczny wzrost.

Stosując wysokiej jakości mączkę rybną dla drobiu i świń hodowca ma pewność, że nie zaszkodzi zwierzętom, uzyska natomiast produkcję, która przyniesie wymierne korzyści. Warto współpracować z rzetelnymi i terminowymi dostawcami mączki rybnej. Hodowca ma wtedy gwarancję, że dostarczana mączka rybna będzie pełnowartościowa, będzie posiadać zawsze takie same parametry, nie będzie zawilgocona.

Istotne jest również to, aby zapewnić sobie terminowość dostaw, a także elastyczne warunki współpracy. Wszystkim hodowcom, z którymi współpracujemy, zapewniamy terminowość dostaw, a także pewność tego, że mączka rybna będzie dostępna w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu możliwe będzie swobodne planowanie hodowli, oszczędzanie czasu, jak również pieniędzy.

Dostępne warianty

W zależności od wymagań klienta nasza mączka rybna dostępna jest luzem, w workach papierowych 25 kg, w bigbagach o pojemności 1m3. Mączkę dostarczymy do wybranego przez Państwa miejsca docelowego.